standard-title Zayıflama Tedavileri http://drnuran-estetik.com/wp-content/uploads/sporcu-bayan.jpg Mezoterapi; ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden

Zayıflama Tedavileri

Mezoterapi; ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden

 

Zayıflama Tedavileri

stockxpertcom_id45183291_jpg_53c516fd91f295cd7b62f940d95c3877-300x199-300x199Görselliğin yanı sıra sağlık açısından da ideal kiloda olmamız çok önemlidir. Polikliniğimizde doktorumuzun size özel hazırlayacağı program ile  fazla kilolarınızdan kurtulmanız, güzel ve şekilli bir vücuda sahip olmanız, çatlak ve selülit problemlerinize son vermeniz artık çok kolay.. Kişinin fiziki muayenesi ve vücut analizi  yapılarak kişiye özel bir diyet programı oluşturulur ve kliniğimizdeki diğer uygulamaların kombinasyonu ile tedavi protokolleri sunulur. Polikliniğimizde kişiye özel zayıflama programları; kavitasyon, mezoterapi, karboksiterapi, pressoterapi, vibro terapi, vakum terapi, radyofrekans, fatburn ve lipoliz uygulamaları kombine edilerek oluşturulur.

 

 • Fatburnbolgesel-zayiflama-520x330
 • Kavitasyon
 • Lipoliz
 • Mezoterapi
 • Pressoterapi
 • Radyofrekans
 • Vakum Terapi
 • Vibro Terapi

 

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir ?

b_230501Lipocryo, seçici, yağ dokusunun azalmasını sağlayan, yağ alma zahmetine gerek kalmadan liposuction etkisi yaratan bir uygulamadır. Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak isteyenler için yeni ve en etkili yöntem olarak Soğuk Lipoliz, Dondurarak Zayıflatma yöntemi bu güne kadar kullanılan yöntemlerden çok farklıdır. Soğuk Lipolizin yani Dondurarak Zayıflatma uygulamasının mantığı yağ hücrelerini dondurarak kontrollü şekilde yok eden, bölgesel zayıflatma uygulamasıdır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daraltılığ lenfatik sistem tarafından vücuttan atılması işlemi soğuk lipolizile gerçekleşmektedir. Kontrollü ve Bölgesel zayıflamayı sağlayan soğuk lipoliz(dondurarakk zayıflatma), tüm estetik dünyasında mucizevi bir zayıflama yöntemi olarak anılmaktadır.
Soğuk Lipoliz ile zayıflama yönteminde Ameliyata, anesteziye, liposuction’a gerek kalmadan rahat ve
Zeltiq 1konforlu bir şekilde zayıflama uygulaması yapılmaktadır. Uygulama sonrasında kişi aynı gün normal yaşantısı sürdürebilmektedir. Kontrollü soğuma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alıp yok etmektedir. Soğuk lipoliz sisteminin en büyük avantajlarından bir tanesi de yağları eritirken aynı anda sıkılaşma yapabilmesidir. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek isterseniz herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan soğuk lipoliz tedavisini tercih edebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır ?

30 – 60 dakika arasında süren uygulama sırasında, deri altında ki yağ tabakası deriye zarar vermeden mucizevi bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma etkisi yağların küçülme sürecine girmelerine neden olmaktadır. Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun bulunduğu bölgelerde daha etkilidir. Soğuk lipoliz sadece yağ hücrelerini hedef almaktadır. Soğuk lipoliz vcücudun her bölgesine uygulanabilen bölgesel yağlardan kurtulmak için en uygun çözüm yoludur.

Soğuk lipoliz tedavisine ek bir terapi yöntemi ile kan dolaşımı hızlandırılır ve vücuttan su, ödem atımı sağlanır. Soğuk lipoliz tedavisi uzun iyileşme süreçlerine maruz bırakmadan, ağrısız, doğal bir görünüm ile incelme ve aynı anda sıkılaşma sağlamaktadır. Uygulanan soğuk lipoliz tedavisi sonrasında yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülmesi geri dönüşümsüz kaybını sağlamaktadır. Soğuk lipoliz yöntemiyle yağ hücrelerinin soğuğa maruz bırakılması onların kontrollü bir şekilde kendilerini yok etmelerini ve yağ hücrelerinin giderek azalmasını sağlar. Soğuk lipoliz tedavisiyle bölgede ki yağ hücreleri metobolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılmaktadır.Soğuk lipoliz yönteminin en büyük avantajlarından biri ise bölgesel zayıflama ile birlikte kasları da aynı anda çalıştıran aparatının olmasıdır. Bu da etkinliği arttırmaktadır. Vücuttaki yağ hücreleri donarak azalmakta ve kaslar kuvvetlenmektedir.

Soğuk Lipoliz | Dondurarak Zayıflatma Uygulaması

Soğuk lipoliz tedavisinde kullanılan cihaz özel bir başlığa sahiptir. Soğuk lipoliz tedavisinde yağ
5eritilmesinin istenildiği bölgeye bu özel başlık yerleştirilerek tedaviye başlanmaktadır. Başlık konulan bölge soğumaya başlar. Bu tedavi sırasında herhangi bir acı, ağrı duymadan 30-60 dakika boyunca dinlenme vaziyetinde tedaviye devam edilir. Seans sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. Soğuk lipoliz tedavisinde değişik başlıklar ile üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, iç bacaklarda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Soğuk lipoliz tedavisinde hem bayanlarda hem erkeklerde soğuk lipolizin kalıcı etkileri 3 ile 8 hafta arasında maksimum sonuca ulaşmaktadır. Soğuk lipoliztedavisinde kişinin yağ hücrelerinde olan azalma sonucunda, kişi tekrar kilo alsa bile soğuk lipolizin uygulandığı bölgelerde yağ hücresi oluşmaz.

 

Mezoterapi Uygulamaları

 

Mezoterapinin Uygulama Alanları;

 • Antiagingmezoterapi2
 • Selülit ,çatlak
 • Bölgesel yağlanma
 • Güneş lekesi
 • Saç mezoterapisi

 

Mezoterapi; ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. Mezoterapi orta deri tabakasının tedavisidir. İlk kez 1952 yılında DR Michek Pistor tarafından uygulanmış olup 1987 yılından itibaren Fransa Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbım bir parçası olarak kabul edilmiştir. Halen tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır. İğneli Mezoterapi oldukça etkili bir tedavi yöntemi olmasına rağmen hastaların birçoğunda iğne korkusu olmaktadır. İşlemin özellikle saçlı deri ve yüzde ağrılı olması uygulama sonrası morarmaları oluşması gibi dezavantajları tedavinin yarın kalmasına enden olmaktadır. Tüm bu olumsuzluklardan yola çıkarak geliştirilen TMT (Transkülanöz Mezodermik Tedavisi) sistemi iğne kullanılmadan özel bir cihaz yardımı ile aynı tedavilerin daha da geniş olarak uygulanmasını sağlar.

Hangi Hastalıkların Tedavisinde Mezaterapı Kullanılır

Mezoterapi sıklıkla artirit gibi tüm eklem hastalıklarında, boyun ve bel fıtığı ağrıları, syatalji ve brakialji, migren ve adet ağrıları, spor travmaları, Varis, lenfödem ve flebit gibi bazı damar hastalıkları, ayrıca estetik amaçlı olarak sellülit basta olmak üzere, vasküler lekeler, çeşitli cilt problemleri, cilt yaslanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla yaygın olarak basarili bir şekilde kullanılmaktadır.

Selülit ve Bölgesel Zayıflamada Mezoterapi

Bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, yan sırt, kol, çene altı gibi problemli bölgelere ince uçlu bir iğne ile mezoterapi1ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ hücrelerini, yağ yakım metabolizmasını etkileyerek yağ yakımını ve kan dolaşımını hızlandırır. Seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma, yok olma, bölgedeki problemin yoğunluğuna göre 5-15 cm arasında hızla incelme ve zayıflama meydana gelir. Kişide kilo problemi mevcutsa mezoterapi uygulamasının yanında kişiye özel bir diyet listesi verilir. Diyet verilmeden önce kişinin boy, kilo ve vücut ölçüleri (yğ, kas) alınır. Kişinin kilo almasına neden olan herhangi bir etken varsa araştırılır, gerekli tetkikler yapılır. Kişinin bazal metabolizması, günlük aktiviteleri ve alternatif yeme biçimleri göz önüne alınarak kişiye özel diyet programı hazırlanır. Kas kaybına neden olmadan, düzenli ve sağlıklı beslenme sayesinde ayda 4-6 kilo arası kilo kaybı ve vücut genelinde incelme sağlanır.

Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 8-10 seans yeterli olmaktadır. Tedavi son derece pratiktir, seans süresi ortalama 10-15 dakikadır. Seans aralıkları ortalama 5-7 gündür. Genellikle bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde; lipolitik (yağ eritici), dolaşım düzenleyici, selülit giderici ilaçlar yaklaşık 2 cm aralıklar bırakılarak problemli bölgeye enjekte edilir. Tedavi sırasında, kafeinli içeceklerden, soda ve tuzdan uzak durulmalıdır. Yağsız, şekersiz ve posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulanmalıdır. Bu yöntemle, bir aylık sürede 1-2 beden incelme hedeflenir. Tedavi süresince ciltte bir takım morarmalar olabilir ancak kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Ciltte oluşan morluklar ise 5-7 gün içinde kaybolur. Tedavi tamamlandıktan sonra ikişer aylık ara ile tek seans mezoterapi uygulanması problemin tekrarlamaması açısından önemlidir.

Yüz Mezoterapisi – Mezolift


boyun-dolgusu-ankara-1Vücudumuzda dış dünyanın her türlü olumsuz koşulundan en üst seviyede etkilenen kısım olan derimiz, tahmin ettiğimizden çok daha fazla korumaya ve bakıma ihtiyaç duymaktadır. Özellikle yüz, boyun, dekolte ve ellerde meydana gelen yıllarla uyumlu ya da uyumsuz deformasyonlar kişiyi daha sağlıksız ve yaşlı gösterirler. Kırışıklıklar ciltteki yaşlanmanın en belirgin ifadesidir. Genetik, yaş ve kişisel faktörlerin yanı sıra güneş ışınları, ultraviyole ışınları, kirli hava, sigara kullanımı, dengesiz beslenme ve stres faktörleri de cildin yaşlanmasına sebep olur. Dengeli beslenme, düzenli uyku, alkol tüketimini azaltma, sigarayı bırakma gibi yaşamsal düzenlemelerin yanı sıra güneş ışığından korunma, menapoz tedavisi, kozmetik bakım, serbest radikal tedavisi gibi yöntemlerle ciltte yaşlanma yavaşlatılabilir ve geriye yönelik tedavi de yapılabilir.
pnt-guzellik-te-laboratoires-renophase-urunleriyle-kimyasal-peeling-uygulamasi_50c5f3e7c8b22_1 Mezoterapide tedavinin felsefesi; hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan karışımların mikroenjeksiyon yöntemiyle deri içerisine enjekte edilmesidir. Bu işlem yüzde mezolift olarak adlandırılır. Tedavi uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslar şeklinde uygulanır. Bu yöntemle cerrahi müdahale ve anestezi olmaksızın yüz gençleştirme, kırışıklıkların azaltılması, doldurulması, kontör düzeltme, gevşekliğin azaltılması, leke tedavisi, yaşlanmayı geciktirme (anti aging) amaçlanır. Mezolift her yaşta uygulanabilir. Genç yaşlarda mezolift uygulamasına başlandığı takdirde cildin genç kalması ve yaşlanmanın gecikmesi sağlanır. Tedavi süresi cilde göre değişiklik göstermekle birlikte; ilk ay haftada 1 seans, ikinci ay 15 günde 1 seans, üçüncü ay 15 günde 1 seans, sonraki dönemlerde ayda 1 seans olarak uygulanır.

Saç Mezoterapisi

Untitled-16Saç dökülmesinin pek çok sebebi vardır. Günde ortalama 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edilirken daha fazla saç dökülmelerinde gereken takip yapılmalı, problemin tespiti ve tedavisine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Genel olarak saç dökülmesinin sebepleri, genetik sebepler, çeşitli hastalıklar (androgenik alopesi, troid hastalıkları, yüksek ateş, demir eksikliği, çeşitli enfeksiyon hastalıkları, mantar hastalıkları) , çeşitli ilaçlar (kanser ilaçları, bazı doğum kontrol hapları), stresli yaşam, dengesiz beslenme, uygunsuz saç bakım ve kozmetik ürünlerinin kullanımı olarak sıralanabilir.
Saç mezoterapisinde amaç saç dökülmesini durdurmak, mevcut saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmektir. Bu yöntem tüm dünyada saç dökülmesini önlemek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tedavi saçlı deriye direk olarak özel iğnelerle, belli aralıklardaki seanslar şeklinde uygulanır. Yaklaşık 10 seans gereklidir. Seanslar haftalık, on beşer günlük ve aylık periyotlarda uygulanır. Mezoterapi yönteminin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü ilaçların düşük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Ayrıca yan etki riski yok denebilecek kadar azdır, etkin ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

Lipoliz Tedavisi

yaz-mevsimi-yaklasirken-sikilasmak-iLipoliz  ve mezoterapi yöntemleri bölgesel zayıflama da oldukça etkilidir. Lipoliz ve mezoterapi yöntemlerinin bilimsel  çalışmalarla desteklendiğini bilmeniz gönül rahatlığı ile tedavi olmanızı sağlayacaktır. Liboliz  (lipoterapi, lipodosolve)  vücut ve yüz bölgesindeki yağ birikimlerini ortadan kaldıran  bir  tedavi yöntemidir. Lipoliz uygulanmasının en önemli özelliği  ameliyat gerektirmeden  yağlardan  kurtulma olanağı sağlamasıdır. Lipoliz  tedavisinde  fosfotidilkolin maddesi kullanılmaktadır. Aslında fosfotidilkolin insan vücudunda da sentezlenmekte ve yağ metobolizmasına  katılmaktadır. Tıbbın diğer  alanlarında da  (embolik dusem ,karaciğer yağlanması v.b) kullanılmaktadır.Lipoliz  tedavisinde  vücuttaki  bölgesel yağ birikimleri deride  gevşemeye yol açmadan yok edilmektedir.

Çünkü lipoliz doğal yollardan yağ  yakımını  artırmaktadır. Ayrıca cerrahi yolla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de lipoliz kullanılır. Lipoliz selülit tedavisine  de yardımcı olarak kullanılabilir. Dengeli bir beslenme ve egzersizle  desteklendiği sürece lipoliz tedavisi sonuçları kalıcıdır.

 

Fat Burn Tedavisi

Burn-FatFatburn (hareketli kondisyon aleti ) sağlık ve güzellik arayışının geldiği son noktayı temsil ediyor. Yaşamınızı keyifli, bedeninizi sağlıklı kılmak için  fatburn ile günde 15 dakika geçirmeniz yeterli . Fatburn cihazı güçlü elektronik stepper etkisi ile menepoz sonrası kemik erimesini gerilettiği bir başaka deyişle kemik yoğunluğunda kayda değer artışlar sağlandığı bilimsel olarak kanıtlanmış ve desteklenmiştir. Düzenli kullanım ardından mutluluk hormonu (serotonin ve neurotroeeinc) ve büyüme hormonu(HGH-human  growteh hormene ) salgılanmasını tetikleyerek geriye yaşlanmada çok önemli bir destek sağlıyor. Vücudun rahatlama gücünü artırıyor.

15 dakikalık FATBURN çalışması yaklaşık 1 saatlik fitness çalışmasına eşdeğerdir. Fatburn Etkileri;

 • Kas gücünü arttırır .
 • Esnekliği arttırır.
 • Vücut uyumunu arttırır .

Kavitasyon Tedavisi

kavitasyonKavitasyon, ultrasonik bölgesel zayıflama olarak bilinen yöntem, ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen genel addır. İngilizcede cavitation olarak bilinir. UItrasonik kavitasyon zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır.
Ultrasonik kavitasyon zayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kavitasyon cihazlarında kullanılır.
Yapılan çalışmalara kavitasyon sistemlerin başarılı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Kavitasyon sistemleri ile her seansta çevresel olarak hedeflenen alan 1–6 cmdir. Genelde önerilen kavitasyon uygulaması seans sayısı 5 seanstır. 5 kavitasyon seansı bitiminde hedef her seans için ortalama minimum 1 cm incelme sağlamaktır. Diyet ve egzersizle desteklenen sonuçlar çok daha başarılıdır.

Kavitasyon sistemleri ile yapılan zayıflamada, deri altındaki yağ dokusu hedeflenir. Yağ dokuyu hedefleyen kavitasyon ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturur. Oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılır.

Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlem sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olur. İşlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıkmasına katkı sağlar. İşlem ağrısızdır ve işlem sonrası günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

 

Pressoterapi

bolgesel-zayiflamaGöğüs bölgesinden aşağıya doğru ayakları içerisine alan pnömatik bir hava tulumuyla uygulanan pressoterapi bir masaj yöntemidir. Terapi uygulamaya yarayan hava tulumu ve  pnömatik bot vücut dinamiği dikkate alınarak dolatılmış özel programlar ile çalışmaktadır. Pressoterapi ile uygulama yapılan bacak, basen, popo ve diğer bölgelerde yavaşlamış lenfatik dolaşım ve genel dolaşım normale dönüştürülür. Dokularda birikmiş metabolitlerin,  toksinlerin, doku aralarındaki yağların ve dolaşımdaki toksik yağ asitlerinin genel metabolizmaya kazandırılarak vücuttan kolayca atılması sağlanır.

 

Radyofrekans Tedavisi

 

 Radyofrekansın Uygulama Alanları;256981_orig

 • Antiaging
 • Selülit, çatlak
 • Bölgesel yağlanma
 • Yüzdeki sarkma ve deformasyonlar
 • Vücuttaki sarkma ve deformasyonlar
 • Saç dökülmesi

Radyofrekans uygulaması radyofrekans dalgaları ile kontrollü ısı tedavisi olarak bilinmektedir. Radyofrekans dalgalarıyla vücuttaki su molekülleri ve iyonlar (sodyum, potasyum,magnezyum vb.) harekete geçirilir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine izin vermeksizin ısıtmaktadır. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir ve böylece yağ doku eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Ayrıca yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Sonuç olarak yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

IMG_3966-300x199Selülitin portakal kabuğuna andıran yumrulu ve pürüzlü görüntüsü çoğunlukla sertleşmiş cilt altı bağların ve birikmiş ödemin yağ dokusunu sıkıştırması ile oluşur. Radyofrekans teknolojisinin seçici ısıtıcı etkisi, cilt altı bağlara ve yağ tabakasına kontrollü ısı gönderir. Cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden derinin kollajen üretildiği dermis ve yağ dokusuna etki eder. Bu şekilde hücreler canlanır ve hücrelerdeki su molekülleri harekete geçer. Bölgedeki dolaşım artar ve metabolizma hızlanır. Cilt altı bağlar normalleşir, ödem birikintileri çözülür, yağ hücreleri parçalanır, böylece sorunlu bölgedeki dalgalı görüntü önemli ölçüde kaybolur. Ağrısız olan uygulama ile dokuda belirgin bir sıkılaşma ve yağ hacminde azalma elde edilir. Sonuç olarak, daha sıkı, düzgün bir cilt ile genel bir incelme ve toparlanma ortaya çıkar.
Radyofrekans uygulamalarında probleme ve uygulama bölgesine göre özel ayarlamalar yapmak çok önemlidir. Çünkü farklı frekanslardaki radyofrekans dalgaları dokudaki farklı derinliklere ulaşmaktadır. Örneğin selülit tedavisinde problem yüzeye daha yakın olduğu için bu bölgede etkili olan yüksek frekanslara çıkmak gerekir. Daha düşük frekanslardaki radyofrekans dalgaları daha derine nüfuz ettiği için bölgesel yağların eritilmesinde daha etkilidir. Polikliniğimizde, gerekli durumlarda yüksek ve düşük frekanslı radyofrekans uygulamaları aynı anda yapılabiir.

Tedavi sonunda özellikle kalça üst bacaklar gözle görülür bir şekilde gençleşir, gerilir ve sarkmalar giderilir. Kollardaki sarkmalar, bel ve karın bölgesindeki gevşemeler toparlanır. Problemli bölgelerdeki portakal kabuğu görünümünde ileri derecede iyileşme sağlanır. Kalıcı değişimler için haftada iki kez olmak üzere 8-10 seans yapılmasını öneriyoruz. Problemin büyüklüğüne göre mezoterapi ve vakumterapi yöntemleri kombine edildiğinde oldukça iyi ve kalıcı sonuçlar almaktayız. Tedavi süresi bittikten sonra, aynı problemlerin tekrarlamaması ve sonuçların kalıcı olması için ayda 1 kez koruyucu uygulama yapılmasını öneriyoruz.

 

Vibro Terapi (G5)

 

gobek-eriten-bitkiler1Mekanik titreşim dalgaları fizyo terapide, selülit tedavisinde, cilt altı dokularının hareketlendirilmesinde ve vücudun şekillendirilmesinde oldukça etkilidir.

Vibro Terapinin   Kullanım alanları;

Selülit masajı
Sıkılaştırma masajı
Rahatlama masajı

 

Starvuc Vakum Terapi

Selülit tedavisi ve bölgesel inceltme amaçlı uygulanmaktadır;  dolaşımı hızlandırarak depolanan yağların parçalanması sağlar..

 • El masajı tekniklerinin tümü yararlarını sağlar.
 • Cilt sıkılığını sağlamaya yardım eder.
 • Lenf ve kan dolaşımını uyarır.
 • Vücut hatlarını şekillendirir.
 • Toksinlerinin giderilmesine yardım eder.
 • Rahatlatır canlılık kazandırır.
 • Endiksiyonlar :  Selülit, lenf drenaj, rahatlatıcı masaj, ağır bacaklar ve yüz.
 • Refleksoterapi

Vakum Terapi Etkileri üç aşamadır.

images1: Etki vakum: Cilt üzerinde yaratılan vakum  terapi sayesinde selüliti esir alan lifleri kırar. Aslında selülit birikimleri örümcek ağına benzer bir yapı içerisinde korunmaktadır ve vakumlu emme gevşetme kopmalarına yardım eder.

2: Etki Hiperemi: Deri kıvrımları, yağın hücrelerine baskı uygulayan ve selülit nodüllerine parçalayan iki iç silindir arasında yuvarlanır.

3: Etki Hiperemi:Vakum terapi sayesinde bakım yapılan bölgelerdeki tüm dokuları tekrar oksijenlendirecek ve bu bölgeye yaşam getiren soluğu verecek olan bir kanlanma artışı (hiperemi) yaratır. Kişiye özel hazırlanan programları, lenf drenaj cihazı ve yosun uygulamaları ile vücuttan toksin ve ödem atımları sağlanarak tamamlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *